Autonehoda u Nové Včelnice

Po chvilce klidu se opět Novou Včelnicí rozlehl "křik" požární sirény. Tentokrát však nešlo o požár, nýbrž o záchranu lidského života. Naše jednotka byla vyslána k vážné autonehodě u benzínové stanice Kozlov na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Pelhřimov. Převrátil se tu totiž nákladní vůz plně naložený zeminou a pod ním zůstal uvězněný řidič.

Téměř okamžitě byl odloněn veškerý provoz přes Novou Včelnici, jelikož silnice byla zcela zablokována. Na místě zasahovala naše jednotka společně s profesionálními hasiči z Jindřichova Hradce a dopravní policií. Samozřejmě nesmím zapomenout na záchranáře z Jindřichova Hradce, kteří se o zraněného celou dobu starali. O rozruch se postarala helikoptéra záchranářů z Českých Budějovic, kretá nebyla naštěstí zapotřebí. Na odstraňení nákladu a automobilu se postaral jeřáb profesionálních hasičů z J.H., nákladní automobil "cestářů" z J.H. a vozidlo UNC z Nové Včelnice.

Provoz byl obnoven okolo 20:30. V tuto dobu byly již nečistoty a uniklé palivo zlikvidovány a nákladní automobil byl odstraněn z hlavní komunikace.

 

Fotografie ze zásahu zde