Memoriál Michala Velíška v Chrboníně

05.07.2009 13:00

Na podmáčeném terénu soutěžilo celkem 33 družtev v mužské kategorii a 12 ženských družstev.

Slunce nám po dlouhé době přálo a ikdyž byly téměř všichni zklamaní ze zrušení závodů ve Dvorcích, tak sme se všichni sešli na místním fotbalovém hřišti v Chrboníně v plné síle a připraveni odběhnout své útoky. Místní v Chrboníně nám však připravili nepříjemné překvapení - koberec okolo základny!! Na tomto povrchu se nejedno družstvo nedobrovolně sklouzlo. Z většiny případů to postihlo béčkaře a béčkařky, avšak nevyhnulo se to ani rozdělovači či proudům. (viz. Bonusové video - Chrbonínská klouzačka).

Družstvo Nové Včelnice zde mělo zastoupení 3 týmů - 2 mužské a 1 ženské. Jako první (za Včelnických) zde běželo družstvo mužů "A". Útok měli krásně rozběhnutý bez jakýchkoliv potíží, avšak když přišla voda až k proudnicím, neměli ji ani jeden z prodařů nasezenou. Znamenalo to zdržení a výslený čas 44.25s a výsledné 26. místo . Jako další nastoupilo družstvo mužů "B". Tento útok poznamenal hned od začátku můj výlet okolo plata (zradil mě již výše zmíněný povrch okolo základny - ovšem vyhrál jsem =o)) a výsledný čas po prostříknutí pravého proudu byl 26.08s a celkové 19. místo.

Ani ženám se bruslení okolo základny nevyhnulo. Odstartovali dobře, avšak i Pavlu zradil koberec a při vybíhání od základny i ona skončila na zemi. V dezorientaci se otočila druhým směrem a pádila na své místo. Avšak hadice C měla po pádu zamotané pod rozdělovačem a když přišla voda, rodělovač bohužel neudržela. Následovalo osvěžení přihlížejících diváků a následně dokončení útoku. Pomalý košík a problémy na rozdělovači znamenali výsledný čas 27.65 s a 9. místo