O pohár starosty města Nová Včelnice 6.6.2009

07.06.2009 12:43

Letos jsme pořádali již XIV. ročník tradiční soutěže O pohár starosty města Nová Včelnice. Letos byla tato soutěž zařazena i do Táborské hasičské ligy a i díky tomuto se u nás ukázali krom týmů, které byly i nás již po několikáté i nové z okresu Tábor. Celkem se této soutěže zůčastnilo 24 družstev mužů a 10 mužstev žen. Počasí bylo docela příjemné, bylo teplo, ale zataženo. Tento stav se udržel docela dlouho, avšak posledních přibližně 8 družstev mužů již běželo za slabého deště, který po chvilce ještě trošku zesílil. I družstva žen běžela za tohoto nepříjemného počasí, avšak finálové kolo mužů bylo již bez deště. Týmům domácích se dařilo i nedařilo. Družstvo žen se po velice pěkném útoku umístilo na 3. místě. Musíme však uznat, že měli nejrychlejší čas vody z mašiny ze všech závodních družstev žen. Družstvo mužů "A" bohužel s problém, ale přece jen dokončilo, avšak na 24. místě s docela zajímavým časem 1:01:11. Družstvo mužů "B" však překvapilo samo sebe a v základním kole skončilo na krásném 6. místě s časem 19:49, což jim zajistilo postup do finále. Ve finále byla silná konkurence, ale ne všem týmům se útok povedl a naše družstvo mužů "B" se umístilo na 3. místě.