O pohár starosty obce Košice 13.6.2009

Další závody THL pořádala obec Košice. Soutěž se konala na fotbalovém hřišti, k základně se běželo do mírného stoupání na asfaltový povrch. Závody se těšily dobrým počasím a hojným počtem družstev. Celkový počet družstev činil 47, z čehož bylo 33 družstev mužů a 14 družstev žen, což bylo podle domácích jejich vlastním rekordem.

Jako první se na základně připravilo družstvo domácích a hned ukázalo, že jsou doma a trať znají. Jejich výsledný čas činil 20:27 což byl po dlouhou dobu nejlepší čas základního kola. Poté se však na základně připravilo družstvo se startovním číslem 20 - Chrbonín "A" - a předvedl, jak vypadá bezchybný útok s časem 19 rovných .  Naše družstvo se umístilo v těžké konkurenci na krásném 14. místě s časem 25:20.

Po základním kole mužů se již netrpělivě čekalo, až vyběhne první družstvo žen. Tímto družstvem byly domácí ženy, kterým se však útok moc nepovedl. Družstvem s nejrychlejším časem se toto odpoledne stalo družstvo žen z Chotěmic s časem 19:90. Naše družstvo žen se umístilo hned za nimi, tudíž na krásném duhém místě s časem 20:56.

Poté následovalo finále mužů. Do finále mělo původně jít pět nejlepších družstev avšak byly to pouze čtyři a to tyto : Žďár ,Košice "A", Mirošov a Chrbonín "A". Nejlepší čas nám předvedlo, stejně jako v základním kole, družstvo Chbonína "A" s časem 15:59. A musím souhlasit se slovy DJ a komentátora v jedné osobě, který pronesl: "Ne nadarmo se říká, to nejlepší nakonec."

 

Fotografie