Pořár střechy nízké budovy v Nové Včelnici

Ano, vidíte dobře, v 3:36 ráno (lépe řečeno v noci) byla většina obyvatel Nové Včelnice nedobrovolně vzbuzena, jelikož se tento týden již po čtvrté rozezněla požární siréna. Naši hoši vyjížděli ke stejné nízké budově jako včera. Bohužel tento požár byl již větších rozměrů, jelikož byla v plamenech již půlka střechy. Na místo dorazili naši hoši jako první (předpokládaně, jelikož od hasičské zbrojnice to mají necelých 500 m) a ihned se začalo s likvidací požáru. Muselo se dávat pozor, aby se oheň nerozšířil na ostaní budovy, jelikož tato budova s nimi úzce sousedila. Hradeční profesionální hasiči hned po příjezdu převzali velení nad zásahem a korigovali celou akci. Zásah trval až do 8 hodin ráno (cca 4,5 hodiny) s tím, že budova byla zachráněna, avšak půlka střechy již takové stěstí neměla.

 

A na konec jedna raritka z úst profesionálních hasičů z Jindřichova Hradce: "Hele kluci, v úterý máme službu, tak běda Vám, jak zase něco vzplane" s úsměvem řečeno, jelikož při již dříve zmíněném sobotním požáru podkroví této budovy, tak i následném požáru střechy zasahovala ta samá směna profesionálních hasičů z Jindřichova Hradce.

A také nesmím zapomenout podotknout, že v poslední době nám do sboru přibylo několik nových tváří a mezi nimi poprvé v historii i žena - Nikola Brýnová. Ta zažila docela rušné začátky, jelikož se zůčastnila všech čtyř výjezdů v tomto týdnu. Teď jsem si vzpoměl ještě na jednu situaci pro zasmání. Hradečtí hasiči byli udiveni, že máme v jednotce dívku a jeden z Hradeckých si ji přizval k asistenci při kyvadlové dopravě vody. Avšak ještě než odjeli, tak velitel zásahu pronesl větu: "Chlapi jeďte s nima ještě někdo, oni by se taky nemuseli vrátit" a všichni měli okamžitě úsměv od ucha k uchu.

 

Fotografie ze zásahu zde